Wypłyń na ocean możliwości z kbdreptak.com.pl

Jak skutecznie zdobywać obserwujących na Instagramie?

Patryk Zalewski 2019-04-15 0 komentarzy
Wpis

Regularność

Jak zdobyć obserwujących na Instagramie? Podstawą jest oczywiście samo publikowanie zdjęć i filmów czy prowadzenie relacji, które powinno być regularne. Warto na początku zaplanować, jak często będzie się aktualizować profil, a następnie trzymać się tych założeń. Nieregularne publikowanie oznacza brak przewidywalności, co nie sprzyja popularności na Instagramie.

Oryginalność

W zalewie treści udostępnianych przez ponad miliard użytkowników z całego świata naprawdę trudno zostać zauważonym. Mimo to warto się o to starać, próbując w jakiś sposób odróżnić się od milionów podobnych kont. Można to zrobić poprzez oryginalny język, wysoką jakość zdjęć, nietypową tematykę czy w jakikolwiek inny sposób.

Aktywność

Udzielając się na profilach podobnych tematycznie do tego, który się prowadzi, można zyskać wielu obserwujących. Warto komentować posty skierowane do podobnej grupy docelowej, do której samemu próbuje się dotrzeć, ale trzeba to robić w atrakcyjny sposób, wnosząc coś do tematu, przedstawiając ciekawy punkt widzenia czy intrygującą ocenę. Komentowanie w stylu „Super zdjęcie, wpadnij do mnie” całkiem słusznie uchodzi za spam i nie przysparza popularności.

Używanie hashtagów

Począwszy od 2015 r. na Instagramie istnieje możliwość opatrywania zdjęć i filmów hashtagami, czyli znacznikami, które wskazują na tematykę danego postu i pozwalają na kategoryzowanie treści publikowanych w serwisie. Korzystając z nich w odpowiedni, przemyślany sposób, można trafić do osób, które je śledzą lub przeglądają, a to stwarza dużą szansę na zdobycie nowych obserwujących i zwiększenie popularności konta na Instragramie.

W zdobyciu popularności na Instagramie skutecznie pomaga firma crazyfejm.pl, z którą warto się skontaktować, chcąc powierzyć profesjonalistom prowadzenie konta w serwisie.

Skomentuj wpis